top of page

חמישה טיפים פרקטיים: איך לפתוח כל יום ולהפוך אותו לנפלא ומהנה גם להורים ובעיקר ליקרים לנו מכל -

זהי שגרת הבוקר המושלמת


בין אם הילד והילדה שלכם כבר רגילים להגיע למסגרות או שזו הפעם הראשונה שלהם (וגם שלכם לשלוח אותם לגן ולבית הספר) שגרת הבוקר נותנת את הטון ליום, וזה נכון בעיקר עבור הילדים שלנו שנכנסים למסגרות וממשיכים את היום בלעדינו. באופן טבעי ילדינו לומדים מקבלים המון השראה מאיתנו, ההורים שלהם. וכך, ילדינו (וגם אנחנו למען האמת) נהנה מיום מהנה ומוצלח יותר שהמבקרים שלהם איתנו חיוביים, אנרגטיים, ומספקים הקדמה להמשך היום.

בין אם הילד או הילדה שלך כבר משתתפים במסגרות או שזוהי הפעם הראשונה שלהם, ביסוס שגרת בוקר חיובית יכולה לעשות את ההבדל.

משפחה שותה קפה בבוקר

בפוסט זה נשתף טיפים פרקטיים ופשוטים שיעזרו לכם להפוך את הבקרים שלכם לחלקים וזורמים יותר, ונדגיש כיצד התחלה חיובית הופכת ליום נפלא בגן ואפילו גם בבית הספר.

ילדות מאושרות אוכלות ארוחת בוקר

  1. להתעורר עם חיוביות: הדרך האהובה עלי להתעורר עם מוזיקה נעימה ובמילים חמות ואוהבות. אני משתמש בשיר שכולם מכירים, והוא נעים וקליל - Wonderful world של הבלתי מעורער Louis Armstrong. יש יותר חיובי מזה? למרות שהשיר בכלל לא בעברית אני מאמין שההרגשה החיובית עוברת, בעיקר כשאני כן מבין את השיר. ליצירתיים שבנינו, אפשר להשתמש גם בבדיחות לפתיחת בוקר מצחיק ועשיר בויטמין החשוב ביותר - צחוק.

  2. קבעו שגרה קבועה: ילדים משגשגים בשגרה, ומתבלבלים כשהיא נשברת. אני ממליץ לקבוע שגרת בוקר שתהיה נוחה גם לכם וגם לילד ולילדה שלכם בצורה עקבית ולכלול בכך משימות כמו הלבשה, צחצוח שיניים, סידור התיק להמשך היום וגם שיחה קטנה על היום שיהיה. כך תעזרו לילדיכם לדעת מה צפוי לו ולהפחית חרדות ופחדים. ולא פחות חשוב, בכל יום שתקפידו על זה גם תייעלו את הבקרים הבאים.

  3. ארוחת בוקר מזינה: בדרך כלל הטיפ הספציפי הזה רלוונטי יותר לילדים הגדולים יותר, אבל לנחושים שבנינו הוא מתאים כבר כשהקטנטנים שלנו אוכלים מזון יותר דומה לשלנו. לארוחת בוקר ביתית יש שני יתרונות בולטים. הראשון מבניהם, גם המוכר יותר הוא הצורך הפיזי באנרגיה להמשך היום ובצריכה של אוכל מזין. הסיבה השניה, שבעיני היא גם חשובה יותר (אני רוצה להאמין וגם נוטה לכך, שגם מחוץ לגן שלנו הילדים מקבלים אוכל מזין ובריא בכל אופן) אבל, זמן האיכות של לשבת יחד איתנו ההורים לארוחת בוקר הוא יקר מפז וכל ילד וילדה ישמחו ויעריכו מאוד את הזמן הזה. המלצה שלי היא להמשיך את החיוביות שבנינו עם המוזיקה והבדיחות כבר בשלב הראשון של ההתעוררות.

  4. עודדות עצמאות: בהתאם לגיל הילד והילדה שלכם, עודדו אותם לעצמאות. עצמאות היא אינסטינקט טבעי של כל ילד, וכשאתם מעודדים את ילדיכם לעצמאות אתם מחזקים אותו מעבר לנראה לעין. חיזוק אינסטינקטים ודעות של הילד משפיעים על תת המודע ועוזרים לפתח ביטחון עצמי, ערך עצמי, אומץ ותחושת אחריות. אילו מטלות ניתן לתת לילד לבצע לבד? - עריכת שולחן - צחצוח שיניים - בחירת בגדים - הלבשה (בהתאם לגיל) - אפילו מטלות בישול (אביגיל, בת ה2.5 שוברת את הביצים לחביתה בארוחת הבוקר)

  5. פרידה חיובית: פרידה חיובית היא נושא שאפשר לדבר עליו המון, על היתרונות, ההשלכות, טכניקות, וכו'. הפעם, כמו שהבטחתי, נתעסק בפרקטיקה. השתמשו בביטויים כמו "מחכה לשמוע בסוף היום על החוויות שלך", "כשאאסוף אותך מהגן נלך לגן שעשועים!", "אחרי הגן נכין יחד ארוחת ערב!", "נלך לבקר את סבא וסבתא כשאאסוף אותך מהגן". וכדומה. שימו לב, אם תבחרו להשתמש בטיפ זה (ואני מאוד ממליץ שכן) עליכם גם לקיים את ההבטחה! לשאול את הילד והילדה על היום שעבר עליהם, או ללכת איתם לאן שהבטחנו להם. השימוש בפרידה חיובית מקל על הילד את תהליך הכניסה למסגרת, את הפרידה מההורה ועוזר לו להבין את המשך היום שלו.


ילדות חזקות שמחות להתחיל את היום

שגרת הבוקר לא מסתכמת בלהתכונן מבחינה לוגיסטית להמשך היום. שגרת הבוקר היא הכנה של התפאורה בבמה עליה יתרחש המופע של ילדיכם.

אני מזמין אתכם לחלוק את הטיפים הללו עם הורים נוספים ולעזור גם להם לחזק את שגרת הבוקר הביתית ולהפיק בקרים נפלאים, מהנים וקלילים עבורם ועבור היקרים להם מכל.


עם התחלה מובנית וחיובית, הילדים מוכנים ליום נפלא בגן ובמסגרות, יום מלא בחקר, למידה והנאה!


23 views0 comments

Comments


bottom of page